Ekokrogar - restauranger, caféer och catering med ekologiska produkter
Hem Om Ekologisk Mat Om Ekokrogar.se Ekologisk märkning
 
Sök café/restaurang
Kategori
Region
Kommun
Fritext
 
Kategorier

Café, Catering, Hotell och konferens, Matkassar och lådor, Restaurang

 
Ekologiska caféer/restauranger i ditt län

Blekinge (K), Dalarna (W), Gotland (I), Gävleborg (X), Halland (N), Jämtland (Z), Jönköping (F), Kalmar (H), Kronoberg (G), Norrbotten (BD), Skåne (M), Stockholm (A), Södermanland (D), Uppsala (C), Värmland (S), Västerbotten (AC), Västernorrland (Y), Västmanland (U), Västra Götaland (O), Örebro (T), Östergötland (E)

Cafe, Catering, Matkassar och lådor, Restaurang

Hotell och konferens

Sida: 1  2  3  4  5  6  7  8  9
Quality Hotel Lapland  Ekomärket   Kravmärkt 25%  
Adress: Lasarettsgatan 1, 982 31 Gällivare
Tel: 0970-77 22 90
Webb: Quality Hotel Lapland
Epost: q.lapland@choice.se
Quality Hotel Luleå  Ekomärket   Kravmärkt 25%  
Adress: Storgatan 17, 971 28 Luleå
Tel: 0920-20 10 00
Fax: 0920-20 10 12 Webb: https://www.nordicchoicehotels.se
Epost: q.lulea@choice.se
Quality Hotel Nacka  Kravmärkt (gammal)  
Adress: Värmdövägen 84, 120 08 Stockholm
Tel: 08-506 160 00
Fax: 08-506 160 10 Webb: Quality Hotel Nacka
Epost: q.nacka@choice.se
Quality Hotel Park Södertälje  Kravmärkt (gammal)  
Adress: Saltsjögatan, 151 71 Södertälje
Tel: 08-550 265 66
Webb: http://www.choicehotels.se
Epost: q.park@choice.se
Quality Hotel Winn  Kravmärkt (gammal)  
Adress: Rudsjöterassen 3, 136 40 Haninge
Tel: 08-74 57 500
Fax: 08-74 57 509 Webb: Quality Hotel Winn
Epost: q.winn.haninge@choice.se
Rosersbergs slottshotell  Ekomärket   Kravmärkt 25%  
Adress: Slottsvägen 203, 195 95 Rosersberg
Tel: 08-12 20 20 00
Webb: http://www.rosersbergsslott.se
Epost: reception@rosersbergsslott.se
Scandia Uppsala Nord  Kravmärkt 25%  
Adress: Gamla Uppsalagatan 50, 754 25 Uppsala
Tel: 018-495 23 00
Webb: Scandia Uppsala Nord
Epost: uppsala@scandichotels.com
Scandic Alvik  Kravmärkt 25%   Svanenmärkt   
Adress: Gustavslundsvägen 153, 167 51 Bromma
Tel: 08-517 661 00
Fax: 08-517 661 11 Webb: http://www.scandichotels.se
Epost: alvik@scandichotels.com
Scandic Anglais  Kravmärkt 25%   Svanenmärkt   
Adress: Humlegårdsgatan 23, 102 44 Stockholm
Tel: 08-517 340 00
Fax: 08-517 340 11 Webb: http://www.scandichotels.com
Epost: anglais@scandichotels.com
Scandic Ariadne  Kravmärkt 25%   Svanenmärkt   
Adress: Södra Kajen 37, 115 74 Stockholm
Tel: 08-517 386 00
Fax: 08-517 386 11 Webb: http://www.scandichotels.se/
Epost: ariadne@scandichotels.com

Sida: 1  2  3  4  5  6  7  8  9

Kronfågel
KRAV
  Ekomatguiden produceras av EkoMatCentrum, Håven 2, 193 41 Sigtuna. Tel 08-779 59 29. info@ekomatcentrum.se
EkoMatCentrum